Zadzwoń –> 514 627 003
Farba elewacyjna akrylowa
to farba odporna na warunki atmosferyczne, nieżółknąca, odporna na ścieranie, zapewniająca „oddychające ściany”. Farba zewnętrzna do malowania ścian i sufitów z betonu, cementu lub tynku cementowo-wapiennego, ścian, powierzchni gipsowych, cementowego włókna drzewnego. Nadaje się również do malowania tynków akrylowych.
Silikonowa farba elewacyjna
jest odporna na warunki atmosferyczne, zmydlanie i agresywne substancje w powietrzu, a także na osadzanie się glonów, mchu i grzybów. Idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach mineralnych, kamieniu naturalnym, a także jako powłoka do renowacji dobrze przylegających powłok farb silikatowych, matowych farb emulsyjnych i tynków oraz nie uszkodzonych systemów izolacyjnych ścian zewnętrznych. Ma strukturę mineralną, wysoką wytrzymałość na pokrycie i jest dobrze przepuszczalna dla pary wodnej i CO2. Zalecana do malowania starszych budynków i tynków o wysokiej zawartości wapna.
Silikatowa farba elewacyjna
tworzy szczególnie przepuszczalną powłokę. Jest idealna do stosowania na powierzchniach mineralnych, takich jak ściany i sufity z betonu, gipsu, wapna i cementowo-wapiennego, cegieł, cementowych włókien drzewnych. Także do malowania dobrze przylegających powłok wapiennych, mineralnych i silikatowych farb i podłoży zagruntowanych silikatowym gruntem.
Tynki akrylowe
– najpopularniejszy rodzaj tynków. W tym przypadku spoiwo jest dyspersją żywic syntetycznych. Tynki akrylowe są elastyczne, strukturalnie zwarte, hydrofobowe (o niskiej chłonności) wytwarzane w postaci gotowej do użycia pasty barwnej, którą można stosować bezpośrednio po wymieszaniu. Specyfika chemiczna tego typu tynków umożliwia stworzenie praktycznie nieograniczonej palety kolorów.
Tynki akrylowe są uniwersalne i można je stosować w każdym obszarze elewacji. Są łatwo zmywalne, odporne na uszkodzenia i porośnięte glonami i grzybami, gdy są odpowiednio chronione.Silikonowe tynki
to najnowsza generacja tynków elewacyjnych, w których spoiwo opiera się głównie na emulsjach żywic silikonowych i dyspersji polimerowej. Ten rodzaj powłoki wykończeniowej zapewnia właściwości, takie jak elastyczność, hydrofobowość i przepuszczalność pary w najbardziej efektywny sposób.
Tynk silikonowy jest kombinacją najbardziej korzystnych cech tynków teksturowanych mineralnych i organicznych, jego głównymi atutami są szerokie spektrum kolorów, bardzo dobre właściwości aplikacyjne i możliwość stosowania na wełnie, styropianie EPS, płytach fenolowych i cementowych płytach nośnych. Produkowany w postaci gotowej do użycia pasty kolorowej, którą można stosować bezpośrednio po wymieszaniu.Tynki silikatowe
są wykonane z wodorotlenku potasu z żywicami syntetycznymi, które zmniejszają wchłanianie wody, odpowiedzialne za początkowe wiązanie i stabilność koloru. Mineralny wypełniacz (wodorotlenek potasu) o silnej reakcji alkalicznej (bardzo wysokie pH) w naturalny sposób zwiększa odporność tynków krzemianowych na rozwój grzybów. Tynk silikatowy również należy do grupy tynków mineralnych dzięki właściwościom nadawanym przez mieszaninę krzemianu i spoiw polimerowych, które przywierają przez odparowanie wody. Również chemicznie, ze względu na absorpcję dwutlenku węgla ze środowiska, tworząc strukturę nierozpuszczalną w wodzie. Ze względu na pigmentację tylko pastami organicznymi, paleta kolorów opiera się na jasnych, pastelowych kolorach bez żywych odcieni.
Podsumowując, tynki silikatowe łączą się dobrze z podłożami mineralnymi (w tym podkładami tynkarskimi silikatowymi wzmocnionymi izolacją), są wysoce paroprzepuszczalne, odporne na czynniki środowiskowe. Są one wrażliwe na warunki pogodowe podczas procesu aplikacji, ale nadal są bardzo funkcjonalne i trwałe
Pozostała oferta – https://centro-bud.com/oferta/
Nasz facebook – https://www.facebook.com/CentroMetBedkowski